PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38726}

Piano Bar

And Now... Ladies and Gentlemen
6,8 1 646
ocen
6,8 10 1 1646
Piano Bar
powrót do forum filmu Piano Bar

sporo plusów i jeden cholernie duży minus. generalnie to oryginalny film, nawet i piękny a przynajmniej mnie się bardzo podobał. ma w sobie trochę magii, to podróż do jakiegoś wyimaginowanego, ale też fascynującego świata. po pierwsze wspaniała muzyka, która też buduje unikalny klimat, świetny jak zawsze Irons, asystuje mu ładnie Cardinale, pięknie śpiewa Patricia Kaas. fajnie prowadzona jest narracja ze zwrotami akcji, niewyjaśnioną zagadką, retrospekcją, powrotami, czasem okazuje się też, że zamiast fabuły obejrzeliśmy sen bohatera, który zresztą cierpi na amnezję :) zaskakuje scenariusz - nie sposób odgadnąć co możemy zobaczyć w kolejnej scenie. to naprawdę bardzo dobry i wciągający scenariusz i dlatego bardzo paradoksalny jest ten wielki minus, ale o tym tylko ogólnie bo film mi się przecież podobał - często są momenty bardzo uproszczone, naciągane, wręcz przerysowane. cóż nie można mieć wszystkiego. przez takie upraszczanie zresztą szybko okazuje się, że nie powinniśmy odbierać filmu dosłownie czy zupełnie na serio, bo tu ważniejsze jest nie co na wierzchu, lecz co pod spodem.

sten44

a co jest pod spodem? (to nie atak, naprawde sie pytam) bo nie widze tam zadnego drugiego dna. mnie umeczyl ten film -jest kostyczny, manieryczny i pretensjonalny. lelouch posługuje się schematami i wyjatkowo ogranymi rozwiązaniami fabularnymi, a budowanie 'glebi' polega jeno na nawarstwianiu wątków i komplikowaniu intrygi (zreszta wyjatkowo niezręcznym). aktorzy francuscy sa sztuczni do bólu i mowia koszmarna angielszczyzna,nie tylko do glownego bohatera (co jest zrozumiale), ale rowniez miedzy soba, co brzmi wprost idiotycznie.
fakt, ze patricia kass do zludzenia przypomina jack'a palance, rowniez nie ulatwil odbioru;)

wytrwalam do konca li tylko ze wzgledu na to, ze gdzies w polowie, pojawia sie claudia cardinalle, jedyna z krwi i kosci istota w tym zgromadzeniu zywych trupow.

ocenił(a) film na 8
powder_blue

pod spodem jest unikalność, klimat, który trzeba poczuć. no może nie tyle trzeba, co można :)
taka sentymentalna podróż, odpłynąć do innego, nie do końca realnego świata :)
jak się tego nie poczuje, to nie ma nic.
co nie znaczy jeszcze oczywiście żeby ktoś się miał czuć lepszym a ktoś inny gorszym widzem. wiadomo nie każdemu moze film przypasować.

sten44

niestety,jak juz wspomnialam powyżej, odplynąć mi nie pozwoliły drętwe dialogi i wynikajaca z tego bardzo marna gra prawie wszystkich aktorow.. aczkolwiek sa perelki: np.przesmieszna scena z ironsem wystepujacym in disguise jako dziecię kwiat, albo kiedy wplywa jachtem do marokanskiego (czy tunezyjskiego) portu przy akompaniamencie 'if you go away' w przepieknym wykonaniu kass, i moze by sie cos jeszcze znalazlo...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones